Tema: mnenja reševalcev
Avtor / datum Sporočilo
sigismundus
5.2.2014 17:50
menim, da bi bilo dobro odpret temo mnenja reševalcev, saj se zdaj pogosto vpisujejo kar pod rešitve križank. to ni primerno, tam naj bi bile samo rešitve in popravki. razna mnenja, opažanja in pripombe bi sodili sem. na ta način bi tudi ostale vidne daljši čas in bi bile tudi vodilo reševalcem, starim in novim, kaj bi bilo treba izboljšati. primer: zadnjič je, očitno nek mlad reševalec, vpisal rešitev kar z malimi črkami in brez vejic. tukaj, bi tako njega in druge začetnike, lahko opozorili na pravila vpisovanja rešitev. ipd. kaj vem, kaj še.
no, naj tukaj pojasnim popravke v križankah, ki so nato podčrtani: to je avtomatski postopek: urednik samo popravi ali vnese določeno besedo, ker pa je nastala sprememba, so tiste besede avtomatsko podčrtane, kar označuje, da je nastala sprememba. Gre torej za programski, računalniški postopek. Pač, skušajmo delati manj napak, pa bo bolj pregledno.
sigismundus
6.2.2014 17:27
feri1941 - ILLIOIS se pravilno glasi - ILLINOIS
PRMAGALA se pravilno glasi - PREMAGALA

Sploh pa ne vem, ali si ti prej poslal rešitev, ali pa Sigismundus. Zakaj sta objavljeni obe rešitvi in sta oba prejela točke ???????????
ALEN, REŠI TA PROBLEM.........

------------------------------------------------
bom kar jaz pojasnil
nisem bil dovolj pozoren in sem rešitev poslal drugi, čeprav je že bila objavljena
velikokrat se tudi zgodi, da reševalca rešitev pošljeta skoraj istočasno
zato je bila moja rešitev izbrisana, in seveda nisem dobil točk
točke je pač dobil feri

to je avtomatski proces, nihče ne dobi točk za rešitev, ki ni objavljena prva
saj se na vnosu pojavi računalniški izpis, križanka s podobno vsebino je že vnešena
urednik tako samo izbriše to rešitev in ne dodeli točk
točke dobi prva rešitev, pa čeprav je napačna
ehja
sigismundus
24.4.2014 13:53
rad bi pojasnil, kako se ve, katera rešitev je v primeru podvojitve prispela prva, tako da avtorjem ni treba vpisovati točnega časa oddaje rešitve križanke

v primeru dveh enakih rešitev je na vrhu rešitev, ki je bila oddana prva

tako enostavno je to
sigismundus
24.4.2014 13:57
pa še nekaj bi rad povedal
v zvezi rešitev sudokujev

tako kot pri križankah ne sprejemamo samo rešitev gesla, ampak zahtevamo celotno rešitev, vljudno prosim, da tudi rešitve sudokujev pošiljate celotne

ne samo iskane vrstice

delnih rešitev sudokuja ne bom brisal, prav gotovo pa takšnim rešitvam ne bom podeljeval točk

prosim za razumevanje

Dodaj sporočilo  Nazaj na forum